Novice, 2019-2020 (Western Ontario Girls Hockey League)

PrintAll Novice Standings
Jump To:
Novice U9 Opening Segment
Sep 27, 2019-Nov 03, 2019
Rep Divison - Single
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1B.A.D. Blazers400440.500000.0000-0-4TIED 4
1Huron Heat B400440.500000.0000-0-4TIED 4
1Ilderton Jets C400440.500000.0000-0-4TIED 4
1Lucan Irish C400440.500000.0000-0-4TIED 4
1Mooretown Lady Flags400440.500000.0000-0-4TIED 4
Sep 27, 2019-Nov 03, 2019
Mixed Division - Double
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Bluewater Hawks 1400440.500000.0000-0-4TIED 4
1Bluewater Hawks 2400440.500000.0000-0-4TIED 4
1Lambeth Lancers400440.500000.0000-0-4TIED 4
1South Huron Sabres400440.500000.0000-0-4TIED 4
1St. Marys Rock400440.500000.0000-0-4TIED 4
1St. Thomas Panthers400440.500000.0000-0-4TIED 4
1Stratford Aces Red400440.500000.0000-0-4TIED 4
1Stratford Aces White400440.500000.0000-0-4TIED 4
Sep 27, 2019-Nov 03, 2019
HL Division - Single
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Huron Heat HL1400440.500000.0000-0-4TIED 4
1Huron Heat HL2400440.500000.0000-0-4TIED 4
1Ilderton Jets HL400440.500000.0000-0-4TIED 4
1Lucan Irish HL400440.500000.0000-0-4TIED 4
1Mitchell Meteors400440.500000.0000-0-4TIED 4
1West Oxford Inferno400440.500000.0000-0-4TIED 4

Novice U9 Regular Season
Nov 07, 2019-Jan 15, 2020
Division I - Single
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Huron Heat B100010100.500000.0000-0-10TIED 10
1Ilderton Jets C100010100.500000.0000-0-10TIED 10
1Lucan Irish C100010100.500000.0000-0-10TIED 10
1Mitchell Meteors100010100.500000.0000-0-10TIED 10
1Mooretown Lady Flags100010100.500000.0000-0-10TIED 10
1Sarnia Lady Sting100010100.500000.0000-0-10TIED 10
Nov 07, 2019-Jan 15, 2020
Division II - Double
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Bluewater Hawks 1800880.500000.0000-0-8TIED 8
1Lambeth Lancers800880.500000.0000-0-8TIED 8
1South Huron Sabres800880.500000.0000-0-8TIED 8
1St. Marys Rock800880.500000.0000-0-8TIED 8
1Stratford Aces White800880.500000.0000-0-8TIED 8
Nov 07, 2019-Jan 18, 2020
Division III - Double
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Bluewater Hawks 2100010100.500000.0000-0-10TIED 10
2Stratford Aces Red900990.500000.0000-0-9TIED 9
3St. Thomas Panthers700770.500000.0000-0-7TIED 7
4Huron Heat HL1600660.500000.0000-0-6TIED 6
4Huron Heat HL2600660.500000.0000-0-6TIED 6
Nov 07, 2019-Jan 15, 2020
Division IV - Single
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1B.A.D. Blazers600660.500000.0000-0-6TIED 6
1Ilderton Jets HL600660.500000.0000-0-6TIED 6
1Lucan Irish HL600660.500000.0000-0-6TIED 6
1West Oxford Inferno600660.500000.0000-0-6TIED 6

Novice U9 Full ICE

Bracket

  • Jan 16-Mar 29
    Group A
    TeamGPWLTPts
    1Stratford White761012
    2Lucan C64208
    3Ilderton C52215
    4Huron B51313
    5St. Marys50500
    DateVisitorHome
    Jan 25
    10:30A
    Stratford White5Lucan C2
    Jan 26
    12:30P
    Ilderton C2Huron B2
    Feb 01
    12:00P
    St. Marys0Ilderton C5
    Feb 08
    10:30A
    Huron B2Lucan C4
    Feb 08
    12:00P
    Stratford White3Ilderton C0
    Feb 09
    2:05P
    Lucan C2St. Marys1
    Feb 15
    11:45A
    Ilderton C1Stratford White0
    Feb 15
    2:00P
    St. Marys0Huron B1
    Feb 29
    12:00P
    Lucan C3Ilderton C0
    Feb 29
    12:45P
    St. Marys2Stratford White7
    Mar 01
    12:30P
    Lucan C5Huron B1
    Mar 01
    2:05P
    Stratford White4St. Marys0
    Mar 06
    6:30P
    Stratford White6Huron B0
    Mar 07
    12:45P
    Lucan C1Stratford White2
    Mar 14
    10:30A
    Ilderton CLucan C
    Mar 21
    9:30A
    St. MarysLucan C
    Mar 22
    2:05P
    Huron BSt. Marys
    Mar 25
    7:00P
    Huron BStratford White
    Mar 28
    12:00P
    Huron BIlderton C
    Mar 29
    2:05P
    Ilderton CSt. Marys
  • Jan 16-Mar 29
    Group B
    TeamGPWLTPts
    1Lambeth880016
    2Bluewater 1852111
    3Sarnia72326
    4Mooretown50411
    5Bluewater 260600
    DateVisitorHome
    Jan 25
    11:00A
    Sarnia0Lambeth2
    Feb 01
    1:30P
    Bluewater 11Sarnia1
    Feb 08
    12:30P
    Lambeth3Sarnia0
    Feb 09
    12:45P
    Sarnia0Bluewater 15
    Feb 09
    4:00P
    Lambeth5Bluewater 20
    Feb 15
    11:00A
    Mooretown1Lambeth5
    Feb 16
    4:10P
    Bluewater 17Mooretown1
    Feb 22
    11:00A
    Bluewater 12Lambeth4
    Feb 23
    4:00P
    Sarnia5Bluewater 20
    Feb 29
    10:00A
    Bluewater 20Lambeth2
    Feb 29
    11:50A
    Sarnia0Mooretown0
    Feb 29
    4:45P
    Lambeth4Bluewater 11
    Mar 01
    12:00P
    Lambeth2Mooretown1
    Mar 01
    4:00P
    Bluewater 17Bluewater 21
    Mar 05
    6:30P
    Bluewater 20Bluewater 12
    Mar 07
    12:30P
    Bluewater 21Sarnia5
    Mar 07
    1:45P
    Mooretown1Bluewater 12
    Mar 14
    12:20P
    Bluewater 2Mooretown
    Mar 15
    4:00P
    MooretownBluewater 2
    Mar 21
    12:30P
    MooretownSarnia
  • Jan 16-Mar 29
    Group C
    TeamGPWLTPts
    1South Huron770014
    2Mitchell761012
    3Stratford Red84408
    4Huron HL181702
    5Huron HL281702
    DateVisitorHome
    Jan 25
    12:45P
    Stratford Red0Mitchell3
    Jan 25
    4:00P
    Huron HL10South Huron14
    Jan 31
    6:30P
    Huron HL14Huron HL21
    Feb 01
    2:00P
    South Huron9Huron HL11
    Feb 02
    12:30P
    South Huron8Huron HL22
    Feb 08
    11:45A
    Huron HL11Stratford Red4
    Feb 09
    9:30A
    Huron HL20Stratford Red5
    Feb 12
    5:30P
    Mitchell11Huron HL20
    Feb 15
    4:00P
    Stratford Red0South Huron3
    Feb 16
    12:30P
    Stratford Red3Huron HL12
    Feb 19
    5:30P
    Mitchell8Huron HL10
    Feb 22
    2:00P
    Stratford Red4Huron HL21
    Feb 22
    4:45P
    Huron HL11Mitchell5
    Feb 29
    11:45A
    South Huron5Stratford Red0
    Feb 29
    5:45P
    Huron HL21Mitchell12
    Mar 04
    5:30P
    Huron HL22Huron HL11
    Mar 07
    10:00A
    Huron HL20South Huron13
    Mar 07
    11:45A
    Mitchell4Stratford Red0
    Mar 08
    4:40P
    South Huron3Mitchell1
    Mar 14
    4:00P
    MitchellSouth Huron
  • Jan 16-Mar 29
    Group D
    TeamGPWLTPts
    1B.A.D.44008
    2Lucan HL63128
    3Ilderton HL52215
    4West Oxford71424
    5St. Thomas61413
    DateVisitorHome
    Jan 25
    9:30A
    St. Thomas0Lucan HL0
    Jan 25
    12:00P
    B.A.D.10Ilderton HL0
    Feb 01
    2:30P
    Lucan HL0West Oxford0
    Feb 02
    4:30P
    B.A.D.5St. Thomas0
    Feb 08
    9:30A
    Ilderton HL3Lucan HL5
    Feb 09
    4:30P
    West Oxford2St. Thomas4
    Feb 15
    12:00P
    West Oxford1Ilderton HL5
    Feb 16
    3:00P
    West Oxford4Lucan HL5
    Feb 22
    12:00P
    St. Thomas4Ilderton HL5
    Feb 28
    6:00P
    Ilderton HL1West Oxford1
    Feb 29
    2:30P
    B.A.D.6West Oxford0
    Mar 01
    4:30P
    Lucan HL5St. Thomas3
    Mar 07
    2:30P
    St. Thomas1West Oxford3
    Mar 08
    10:00A
    Lucan HL1B.A.D.6
    Mar 13
    7:00P
    St. ThomasB.A.D.
    Mar 14
    12:00P
    Lucan HLIlderton HL
    Mar 15
    10:00A
    West OxfordB.A.D.
    Mar 15
    4:30P
    Ilderton HLSt. Thomas
    Mar 21
    10:30A
    B.A.D.Lucan HL
    Mar 22
    10:00A
    Ilderton HLB.A.D.

Novice U9 Playoff Finals

Bracket

  • Mar 30-Mar 31
    Group A
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Mar 30-Mar 31
    Group B
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Mar 30-Mar 31
    Group C
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Mar 16-Mar 30
    Group D
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       

Game Data Last Updated: Oct 30, 3:01 AM, Next Update: Nov 09, 3:01 AM
Printed from woghl.com on Friday, October 30, 2020 at 7:05 AM